Erken Teşhis Maliyetleri Düşürecek

Siemens Sağlık Sektörü Lideri Ufuk Eren, erken teşhisin toplam sağlık maliyetlerini düşürdüğüne dikkat çekerek,? Sağlık zincirinde bu halkaya daha fazla önem verilmeli? dedi.

Bugün tüm dünyada tıp teknolojileri baş döndürücü bir hızla büyüyor. Önümüzdeki yıllarda da büyümenin artarak devam edeceği aşikar. Teknolojik gelişmelerle birlikte kişiye özgü tıp,özellikle erken teşhisin önemi,moleküler tıp ve genetik bilimin daha da öne çıkacağı öngörülüyor.

Erken Teşhis Maliyetleri DüşürecekSiemens Sağlık Sektörü Lideri Ufuk Eren, dünyada artan ve bir yandan da yaşlanan nüfusun sağlık hizmetlerine olan talebi ve maliyeti arttırdığına dikkat çekerek, ?Aynı şekilde, Türkiye?ye bakarsak, ülkemizde de nüfus artıyor. Türkiye?de de yaşlı nüfus oranı her geçen gün daha da artmakta. Sağlık hizmetine talep arttıkça da hizmetleri yeterince götürebilmek için arzı sağlayacak bir teknoloji üretimi gerekiyor? diyor.

Kişiye özel sağlık haritası oluşturulacak

Bugün hastalıkların teşhisinde iki yol olduğunu bunlardan birinin vücudun içinin görüntülenmesi, ikincisinin ise vücuttan alınan bir maddenin laboratuarda incelenmesi olduğunu kaydeden Eren, sözlerini şöyle sürdürüyor.

?Gelecekte bu iki veri, bilişim teknolojileri sayesinde analiz edilerek, kişiye özel sağlık haritası oluşturulacak. Kişiye özel tedavi yöntemi uygulanacak. Yapınıza uygun size özel ihtiyaçlar üretilecek ve erken teşhisin önemi gittikçe artacak. Sağlık ekonomisine baktığımız zaman teşhisine kadar iyi yaparsanız toplamdaki sağlık harcamanız o kadar daha iyi planlanıyor ve sağlık kalitesi daha iyi kontrol edilmiş oluyor. Erken ve doğru teşhis, hedefsel tedaviyi sağlayacak.

Ayrıca erken teşhisin toplam sağlık maliyetleri içerisinde ciddi bir düşürücü etkisi olması nedeniyle önemi daha da vurgulanmalı ve sağlık zincirinde bu halkaya daha fazla önem verilmelidir. Koruyucu sağlık hizmetleri bu konuda halkın bilinçli düzeyi arttırılmalıdır.?

Yeni döneme nasıl hazırlanıyor?

Düşük maliyet yüksek kalite

Siemens Sağlık Sektörü, Türkiye?de ve dünyada sağlık sektörüne yönelik yenilikçi ürünlerin ve komple çözümlerin yanı sıra servis ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Radyolojiden kardiyolojiye, nükleer tıptan sağlığına, onkolojiden ürolojiye kadar birçok alanda Siemens marka medikal sistemlerin üretim, satış, danışmanlık ve teknik servis hizmetleri bu kapsamda sunuluyor?

DPC, Bayer Diagnostics ve Dade Behring?in satın alınmasıyla birlikte Siemens dünyada gerçek anlamda ilk tam entegre tanı sistemleri tedarikçisi haline geldi. Böylece, Siemens sağlık sektöründeki müşterilerine tıbbi görüntüleme ve laboratuar tanı sistemlerinden klinik IT sistemlerine kadar hepsi tek kaynaktan olmak üzere, tüm katma değer zincirini kapsayan benzersiz ve kapsamlı bir tıbbi çözüm portföyü sunabiliyor. Bu çözümler, sağlık hizmetlerinin daha düşük maliyette ve daha yüksek kalitede verilmesini sağlıyor.

Milliyet Sağlık Eki

Facebooktwitterlinkedin

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz